[:ua]Ремонт квартири – звична справа, і багато хто займається ним без допомоги фахівців і роблять у вільний час. Зазвичай здійснюють у вечірні години та у вихідні дні, при цьому не думаючи, що створюваний шум може перешкоджати сусідам. Але крім створення дискомфорту для оточуючих, ці люди порушують закон, тому що законодавством України чітко встановлено, коли можна робити ремонт.
Будівельні, ремонтні та декоративні роботи в будні дні дозволяється проводити виключно з 08:00 має бути припинено рівно о 21:00. Якщо будь-які гучні звуки будуть доноситися з квартири пізніше цього часу, сусіди мають право поскаржитися в поліцію на власника житла.
Дуже часто роблять ремонт в суботу, неділю і на свята, оскільки не потрібно виходити на роботу. Однак, у вихідні та святкові дні закон забороняє проводити гучні роботи протягом цілої доби.
Якщо ви не хочете страждати через недосипання, варто вжити певні заходи для боротьби з порушниками:
1. Для початку спробуйте вирішити питання мирним шляхом, доброзичливо попросіть перестати шуміти.
2. Якщо співрозмовник відмовляється, повідомите про те, що в законі чітко зазначено, з якого часу можна робити ремонт і о котрій потрібно припинити, і якщо він не буде дотримуватися встановленого режиму, вам доведеться звернутися зі скаргою до правоохоронних органів.
3. Якщо не вдалося в спокійній обстановці вирішити ситуацію, телефонуйте в поліцію. Назвіться і поясніть суть проблеми, будьте наполегливі і добийтеся того, щоб за вказаним адресом прибули поліцейські.
4. Працівники поліції повинні зафіксувати порушення і оформити відповідний протокол. Даний документ варто уважно вивчити, перевірити достовірність зазначеної інформації, включаючи дату і час, адресу та інші відомості.
Для того щоб сусіди перестали порушувати тишу не тільки на 1 ніч, коли приїхала поліція, а в цілому на майбутнє, до них, як до порушників громадського порядку, органами поліції або судом можуть бути застосовані покарання, передбачені статтею 182 Кодексу про адміністративні порушення.
Так, за порушення вимог закону та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від надмірного шуму і дотримання тиші до винних осіб може бути застосоване покарання у вигляді попередження або штрафу в розмірі від 85 до 255 гривень.
Якщо ж протягом 1 року за тією ж самому громадянину – сусідові буде зафіксовано ще одне таке ж порушення, то до порушника застосовується штраф у розмірі від 255 до 510 гривень з конфіскацією предмета вчинення правопорушення – джерела шуму (тобто конфіскація аудіо апаратури, побутових інструментів для ремонту та інших предметів порушення тиші).
Якщо сусідом-порушником є не просту фізичну особу, а підприємець або фірма, організація, підприємство, компанія, то розмір штрафу за перше порушення складає від 255 до 510 гривень; за повторне порушення протягом 1 року – від 850 до 2550 гривень з конфіскацією предмета порушення.
Джерело: LIGA360[:ru]Ремонт квартиры – привычное дело, и многие занимаются им без помощи специалистов и делают в свободное время. Обычно осуществляют в вечерние часы и в выходные дни, при этом не думая, что создаваемый шум может препятствовать соседям. Но кроме создания дискомфорта для окружающих, эти люди нарушают закон, потому что законодательством Украины четко установлено, когда можно производить ремонт.
Строительные, ремонтные и декоративные работы в будние дни позволяется проводить исключительно с 08:00 до 21:00. Если любые громкие звуки будут доноситься из квартиры позже этого времени, соседи имеют право пожаловаться в полицию на владельца жилья.
Очень часто производят ремонт в субботу, воскресенье и на праздники, поскольку не нужно выходить на работу. Однако, в выходные и праздничные дни Закон запрещает проводить громкие работы в течение целых суток.
Если вы не хотите страдать из-за недосыпания, стоит принять определенные меры для борьбы с нарушителями:
1. Для начала попробуйте решить вопрос мирным путем, доброжелательно попросите перестать шуметь.
2. Если собеседник отказывается, сообщите о том, что в законе четко указано, с какого времени можно производить ремонт и когда нужно прекратить, и если он не будет придерживаться установленного режима, вам придется обратиться с жалобой в правоохранительные органы.
3. Если не удалось в спокойной обстановке разрешить ситуацию, звоните по телефону в полицию. Назовитесь и объясните суть проблемы, будьте настойчивы и добейтесь того, чтобы по указанному адресу прибыли полицейские.
4. Работники полиции должны зафиксировать нарушение и оформить соответствующий протокол. Данный документ стоит внимательно выучить, проверить достоверность указанной информации, включая дату и время, адрес и другие сведения.
Для того, чтобы соседи перестали нарушать тишину не только на 1 ночь, когда приехала полиция, а в целом на будущее, к ним, как к нарушителям общественного порядка, органами полиции или судом могут быть применены наказания, предусмотренные статьей 182 Кодекса об административных нарушениях.
Так, за нарушение требований закона и других нормативно-правовых актов относительно защиты населения от чрезмерного шума и соблюдения тишины к виновным лицам может быть применено наказание в виде предупреждения или штрафа в размере от 85 до 255 гривен.
Если же в течение 1 года по тому же самому гражданину – соседу будет зафиксировано еще одно такое же нарушение, то к нарушителю применяется штраф в размере от 255 до 510 гривен с конфискацией предмета совершения правонарушения – источника шума (то есть конфискация аудио аппаратуры, бытовых инструментов для ремонта и других предметов нарушения тишины).
Если соседом-нарушителем является не простое физическое лицо, а предприниматель или фирма, организация, предприятие, компания, то размер штрафа за первое нарушение составляет от 255 до 510 гривен; за повторное нарушение в течение 1 года – от 850 до 2550 гривен с конфискацией предмета нарушения.
Источник: LIGA360[:]