[:ua]Відповідальність за несплату податку на землю та/або нерухоме майно[:ru]Ответственность за неуплату налога на землю и/или недвижимое имущество[:]

[:ua]Земельний податок у 2021 році мають сплачувати власники земельних ділянок (паїв) та постійні землекористувачі – фізичні та юридичні особи за 2020 рік, а податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки — власники об’єктів нерухомості за 2020 рік.

Підставою для плати податку (для фізичних осіб) є податкове повідомлення-рішення.

Зважаючи на те, що сплата податку на землю та податку на нерухоме майно здійснюється до 01 серпня звітного року на підставі податкового повідомлення-рішення, в якому зазначається сума податку, та яке орган державної податкової служби надсилає (вручає) громадянину за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня звітного року, виникають запитання щодо ситуацій, коли таке повідомлення-рішення не отримано платником.

У звязку із цим, варто зазначити:

Обов’язок щодо сплати податку виникає у фізичних осіб протягом 60 календарних днів з моменту вручення відповідного повідомлення.

У випадку, якщо контролюючий орган не надіслав податкове повідомлення-рішення у визначений строк, платники податку звільняються від відповідальності за несвоєчасну сплату податкового зобов’язання (підпункт 266.10.2 п. 266.10 ст. 266 ПКУ).

Таким чином, якщо фізичною особою не отримано (або у випадках відмови від отримання та/або повернення у звя’зку із спливом терміну зберігання листа) за місцем реєстрації відповідного повідомлення-рішення щодо сплати податку на землю або на нерухоме майно, така особа звільняється від відповідальності за несплату податків!

Проте, у випадку прострочення сплати узгодженого податкового зобов’язання, передбачена відповідальність: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, — у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, — у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Джерело: DREAMDIM[:ru]Земельный налог в 2021 году должны платить владельцы земельных участков (паев) и постоянные землепользователи – физические и юридические лица за 2020 год, а налог на недвижимое имущество, отличное от земельного участка – владельцы объектов недвижимости за 2020 год.

Основанием для оплаты налога (для физических лиц) является налоговое уведомление-решение.

Несмотря на то, что уплата налога на землю и налога на недвижимое имущество осуществляется до 01 августа отчетного года на основании налогового уведомления-решения, в котором указывается сумма налога, и которое орган государственной налоговой службы направляет (вручает) гражданину по месту его налогового адреса (месту регистрации) до 1 июля отчетного года, возникают вопросы относительно ситуаций, когда такое уведомление-решение не получено плательщиком.

В связи с этим, стоит отметить:

Обязанность по уплате налога возникает у физических лиц в течение 60 календарных дней с момента вручения уведомления.

В случае, если контролирующий орган не направил налоговое уведомление-решение в определенный срок, налогоплательщики освобождаются от ответственности за несвоевременную уплату налогового обязательства (подпункт 266.10.2 п. 266.10 ст. 266 НКУ).

Таким образом, если физическим лицом не получено (или в случаях отказа от получения и/или возврата в связки с истечением срока хранения листа) по месту регистрации соответствующего уведомления-решения по уплате налога на землю или на недвижимое имущество, такое лицо освобождается от ответственности за неуплату налогов!

Однако, в случае просрочки уплаты согласованного налогового обязательства, предусмотрена ответственность: при задержке до 30 календарных дней включительно, следующих за последним днем ​​срока уплаты суммы денежного обязательства, – в размере 10 процентов погашенной суммы налогового долга; при задержке более 30 календарных дней, следующих за последним днем ​​срока уплаты суммы денежного обязательства, – в размере 20 процентов погашенной суммы налогового долга.

Источник: DREAMDIM[:]

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху