[:ua]Мін’юст надав роз’яснення, як отримати кадастровий номер на ділянку, зареєстрований до 2004 року.
Міністерство юстиції оприлюднило роз’яснення щодо порядку отримання кадастрового номера на земельну ділянку, яку було зареєстровано до 2004 року.
«Якщо у вас є земельна ділянка, якою ви користуєтеся, але зареєстровано ділянку до 2004 року, то, швидше за все, повноцінно розпоряджатися цією ділянкою ви не можете. Це через те, що земельна ділянка не має кадастрового номера. А значить, ділянка не внесена до кадастру. Що ж треба зробити, щоб отримати кадастровий номер?
Крок 1. Зверніться до сертифікованого інженера-землевпорядника (знайти їх перелік можна на сайті Держгеокадастра) або у відповідну організацію і замовте розробку технічної документації із землеустрою на кожну земельну ділянку.
Крок 2. Подати документи до органу Держгеокадастру за місцем знаходження земельної ділянки. Хто може це зробити:
– інженер-землевпорядник через веб-портал електронних послуг;
– ви особисто в Центрі надання адміністративних послуг.
Для подачі потрібні такі документи:
– заяву про державну реєстрацію земельної ділянки;
– оригінал документації із землеустрою;
– електронний документ з відомостями про земельну ділянку.
Після подачі ваші документи будуть перевіряти на відповідність державним вимогам. Якщо подавав землевпорядник – на це піде до 7 днів. Якщо ви – до 14 днів.
Крок 3. Отримайте виписку з Державного земельного кадастру про земельну ділянку.
Крок 4. Зверніться до реєстратора прав власності, наприклад, до нотаріуса, для того, щоб зареєструвати право власності на земельну ділянку. В результаті ви повинні отримати виписку з реєстру прав власності про реєстрацію.
Державний акт і виписка з реєстру прав власності та будуть свідчити про ваше право власності на земельну ділянку. Після цього – справа зроблена: ваша ділянка має кадастровий номер, а ви – можливість проводити з ним будь-які операції», – зазначає Мін’юст.
Нагадаємо, що раніше Госгеокадастр опублікував роз’яснення, згідно з яким земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року, вважаються сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового номера.
Також було зазначено, що з огляду на те, що свідоцтво про право на спадщину може бути оформлено тільки на земельну ділянку, якій присвоєно кадастровий номер, необхідна для такого присвоєння технічна документація може бути виготовлена на замовлення спадкоємця, статус якого може бути підтверджений випискою з Спадкового реєстру про наявність заведеної спадкової справи та документа, що містить відомості про склад спадкоємців, виданого нотаріусом або уповноваженим на це посадовою особою органу місцевого самоврядування, якими прийнято відповідне спадкову справу, або рішенням суду.
Джерело: SUD.UA[:ru]Минюст выдал разъяснение, как получить кадастровый номер на участок, зарегистрированный до 2004 года
Министерство юстиции опубликовало разъяснение относительно порядка получения кадастрового номера на земельный участок, зарегистрированный до 2004 года.
«Если у вас есть земельный участок, вы пользуетесь им, но он зарегистрирован до 2004 года, то, скорее всего, полноценно распоряжаться вы им не можете. Это потому, что у него нет кадастрового номера. А значит, участок не внесен в кадастр. Что же надо сделать, чтобы получить кадастровый номер?
Шаг 1. Обратитесь к сертифицированному инженеру-землеустроителю (найти их перечень можно на сайте Госгеокадастра) или в соответствующую организацию и закажите разработку технической документации по землеустройству на каждый земельный участок.
Шаг 2. Подать документы в орган Госгеокадастра по месту нахождения земельного участка. Кто может это сделать:
– инженер-землеустроитель через веб-портал электронных услуг;
– вы лично в Центре предоставления административных услуг.
Для подачи нужны такие документы:
– заявление о государственной регистрации земельного участка;
– оригинал документации по землеустройству;
– электронный документ со сведениями о земельном участке.
После подачи ваши документы будут проверять на соответствие государственным требованиям. Если подавал землеустроитель – на это уйдет до 7 дней. Если вы – до 14 дней.
Шаг 3. Получите выписку из Государственного земельного кадастра о земельном участке.
Шаг 4. Обратитесь к регистратору прав собственности, например, к нотариусу, для того, чтобы зарегистрировать право собственности на земельный участок. В результате вы должны получить выписку из реестра прав собственности о регистрации.
Государственный акт и выписка из реестра прав собственности и будут свидетельствовать о вашем праве собственности на земельный участок. После этого – дело сделано: ваш участок имеет кадастровый номер, а вы – возможность проводить с ним любые операции», – отмечает Минюст.
Напомним, что ранее Госгеокадастр опубликовал разъяснение, согласно которому земельные участки, право собственности (пользования) на которые возникло до 2004 года, считаются сформированными независимо от присвоения им кадастрового номера.
Также там отметили, что учитывая, что свидетельство о праве на наследство может быть оформлено только на земельный участок, которому присвоен кадастровый номер, необходимая для такого присвоения техническая документация может быть изготовлена на заказ наследника, статус которого может быть подтвержден выпиской из Наследственного реестра о наличии заведенного наследственного дела и документа, содержащего сведения о составе наследников, выданного нотариусом или уполномоченным на это должностным лицом органа местного самоуправления, которыми принято соответствующее наследственное дело, или решением суда.
Источник: SUD.UA[:]